Пролапс слізної залози третього повіка

Пролапс - це захворювання, при якому слізна залоза третього повіка втрачає своє нормальне анатомічне положення, випадає з кон'юнктивального мішка і стає помітною у вигляді рожевого округлого утворення у внутрішньому куті очної щілини. Випала заліза набрякає, запалюється і може некротизуватися.

Хворіють і собаки, і кішки, проте у собак це захворювання діагностується частіше.

Існує породна схильність (бігль, кокер-спанієль, французький бульдог, чихуахуа, кане корсо, мастіно, мастиф, лабрадор). У котів частіше хворіють брахіцефалічні породи (персидська, екзоти, британська).

Пролапс слізної залози третього повіка у собак і котів зустрічається часто, і до цих пір серед ветеринарних лікарів і власників/заводчиків тварин немає єдиної думки про те, як правильно поводитися з тваринками, у яких виявилося це захворювання.

Всі погоджуються з тим, що пацієнтів з пролапсом залози третього повіка необхідно лікувати, оскільки цей стан викликає у тварини занепокоєння, псує ії зовнішній вигляд, очі забруднюються і вимагають догляду.

Однак в питаннях вибору лікування між лікарями та власниками починаються розбіжності.

 

Існують дві популярні точки зору на лікування:

▪️ Випалу залозу третього повіка необхідно видалити;

▪️ Випалу залозу третього повіка необхідно зберегти і повернути її в нормальне положення.

 

Ми використовуємо у своїй роботі модифіковану техніку, яка поєднує в собі простоту техніки «кишені» і високу ступінь фіксації слізної залози.

Суть техніки полягає в формуванні кон'юнктивальної кишені навколо залози за допомогою мононитки, що не розщеплюється. Хірург після стандартної підготовки прошиває кон'юнктиву навколо слізної залози, що випала. У момент затягування вузла кон'юнктива змикається над поверхнею  слізної залози, що випалпа і перешкоджає її повторному випадінню.

Ця операція позбавлена головного недоліку техніки «кишені» - можливості формування кісти слізної залози. При цьому всі інші переваги зберігаються.

 

Лікарі ветеринарної клініки Соціальний ВЕТЦЕНТР готові надати допомогу Вам ЦІЛОДОБОВО.

Для запису зателефонуйте: 050-786-79-55

 Address:

61031 Kharkov

pr-t Gagarina, 358

      

 Hours:

Mon - Fri 8:00 to 17:30

 

 Veterinary clinic

every day 9:00 to 17:00