Як часто буває, потрапляючи в притулок, всі уявлення людини про ідеального вихованця руйнуються за секунду.
Людина, перебуваючи в притулку, відчуває бурю емоцій, до яких вона виявилася морально не готова. На неї дивляться сотні благаючих очей. Всі собаки хочуть, щоб їх любили і чесали за вушком. Всі привертають увагу. Всі хочуть додому. Була б можливість - забрали б усіх, але ощасливити можна тільки когось одного ... Як же обрати собаку в притулку?
В цьому випадку жаль - поганий порадник. Потрібно тверезо усвідомити, що ви берете в свою сім'ю тварину на багато років. Порив жалю пройде і прийде усвідомлення, що ти помилився у виборі чотирилапого друга. Від цього не буде добре ні людині, ні собаці.
Один з найважливіших критеріїв при виборі собаки, в тому числі з притулку - її темперамент і характер. Кінологи харківського КП "Центр поводження з тваринами" допоможуть вам визначитися з вибором ідеального вихованця.
Але навіть професіоналу з багаторічним досвідом, потрібно чітко розуміти основні критерії вибору. Ось кілька дійсно важливих речей, про які варто замислитися обираючи тварину:
-
Якщо ваше хобі пасивне: ви любите в'язати, вишивати хрестиком або просто дивитися 100 сезонів улюбленого серіалу поспіль, то активна собака, яка любить гуляти довго і багато вам не підійде. Той же принцип працює в зворотній бік. Якщо ваше життя - це постійний рух, ранкові та вечірні пробіжки, подорожі, вилазки на природу на кілька днів, то собака з пасивним характером точно не для вас. Такий собака з більшим задоволенням подивиться з господарем 100 сезонів серіалу, ніж зайвий раз вийде на вулицю без нагальної потреби.
-
Вік. Варто дуже добре обміркувати вік майбутнього улюбленця. Можливо ви хочете взяти цуценя, щоб виростити для себе ідеального собаку самостійно. А, може, ви хочете взяти дорослого пса з уже сформованим характером або ж подарувати щасливу старість підстаркуватому собаці, але доведеться готуватися до того, що розлучитися з чотирилапим другом доведеться раніше.
-
Розмір має значення. Якщо з породистими собаками все зрозуміло. Ви розумієте, що з милої грудочки шерсті виросте величезний Алабай або ж милий йорк назавжди залишиться маленькою красою, то з безпородними собаками все набагато цікавіше. Ніхто і ніколи вам точно не скаже яким виросте щеня двір-тер'єра. Так, є можливість передбачити розмір цуценяти за масивністю лап, але співробітники харківського міського притулку на власному досвіді зрозуміли, що лапи не завжди помічники в питаннях розміру. Віддавали дрібне цуценя, яке, теоретично, не виросте великим, але щеня вирішило по-іншому і займає весь диван.
Ви повинні чітко розуміти, з собакою якого розміру вам буде комфортно існувати на загальних квадратних метрах.
-
Зовнішнісність. На смак і колір, як кажуть ... хтось любить німецьких вівчарок, хтось вовкоподібних хаскі зі скляними очима, а хтось обожнює французьких бульдогів ... краса це поняття суб'єктивне. І якщо всі представники порід більш-менш однакові, то безпородні собаки в своєму розмаїтті виграють в цій гонці унікальності.
Якщо обрати собаку, яка не підходить вам, або вашій родині, можна зробити нещасними всіх: і тварину, і людей. Не факт, що вам вдасться змінити вихованця «під себе», а самі люди нечасто готові змінюватися, щоб відповідати новому члену сім'ї і забезпечити йому комфортне життя.
Але є й винятки. Іноді люди, яким дісталася собака не зовсім підходяща, але до якої виникла «любов з першого погляду», змінюють образ свого життя. Починають вивчати в ази кінології, консультуються з ветеринарами з питань здоров'я і харчування вихованця.
Обираючи собаку в притулку пам'ятайте - ви забираєте додому не жертву обставин - ви забираєте вірного друга на все життя.