З 01.11.12г. наше підприємство (КП "Центр поводження з тваринами") почало здійснювати вилов бездомних собак з території м.Харкова.
Бездомні собаки, які так часто викликають в нас жалість і симпатію, можуть становити суттєву небезпеку і загрозу для навколишнього середовища. Існують серйозні проблеми, пов'язані з життям бездомних тварин. І, в першу чергу, це сама наявність тварин, які не мають господарів і місця проживання. Для вирішення цієї проблеми необхідно регулярно проводити вилов тварин, які можуть бути рознощиками різних інфекцій і вірусів, захворювань, небезпечних не тільки для їх власного здоров'я, а й для здоров'я людей. Тому вилов бездомних тварин можна сміливо назвати кампанією з порятунку і захисту як людей, так і самих тварин. P>
Вилов безпритульних собак потрібен для нормальної життєдіяльності суспільства і збереження здоров'я людей. Він проводиться з метою убезпечити нас від негативного впливу і ризику. І в першу чергу, в даній зоні ризику знаходяться діти і люди похилого віку.
Наявність бродячих тварин істотно впливає на естетичне і культурне стан міста . Брудні і зарослі собаки, з лякаючим гавкотом і хижим поведінкою створюють несприятливе атмосферу в населених пунктах.
Одна з головних причин відлову бездомних собак - це висока ймовірність наявності у них такої хвороби, як сказ. Укус скаженої тварини представляє смертельну небезпеку для людини. Саме тому так важливо проводити відлов безпритульних тварин і вакцинацію здорових особин.
Відлов бродячих тварин - це також захід, спрямований на захист самих вихованців. Ще зовсім недавно не існувало ні притулків, ні інших подібних закладів, ніхто не займався виловом бродячих тварин. Напівголодні, напівдикі тварини бродили по вулицях у пошуках їжі, стаючи джерелом різних захворювань і загрозою для життя. Але суспільство не приймало жодних більш або менш гуманних заходів - їх просто відстрілювали.
На щастя, у сучасному суспільстві з'явилися більш демократичні методи. У Харкові створено спеціалізоване комунальне підприємство "Центр поводження з тваринами", яке займається виловом та доглядом за бездомними тваринами, побудований міський Центр утримання безпритульних тварин, в якому за тваринами ведеться належне спостереження.
Всі виловлені тварини надходять на карантинний майданчик, де утримуються протягом 7 днів - час утримання (згідно із Законом), яке забезпечує Харківська міська рада.
Якщо тварина має номерний жетон міської реєстрації або інші мітки ідентифікації (чіп, адресник на ошийнику, на нашийнику вказаний телефон власника), у той же день співробітники Центру зроблять спробу розшукати власника.
Серед надійшли відбираються тварини, що мають належність до породи, ознаки домашнього утримання та молоді, соціалізовані безпородні собаки. Ці тварини утримуються в Центрі за рахунок коштів підприємства до повернення старого або передачі новому власнику. Їх лікують, надають турботу, проводять профілактичну вакцинацію, стерилізують і спостерігають за загальним станом. Для оздоровлених і підготовлених тварин ведеться пошук нових власників. Набагато безпечніше придбати тварину в притулку, ніж підібрати на вулиці, поставивши під загрозу життя і, можливо хворого тваринного, і власне здоров'я.
Виловом бездомних тварин займаються досвідчені та кваліфіковані кадри. Ці люди знають свою справу і мають належні навички, виявляючи по відношенню до тварин обережність і турботу.
Вилов, транспортування і утримання тварин проводяться згідно з рекомендаціями органів державного ветеринарного нагляду. Забороняється жорстоке поводження з тваринами при їх відлов і утримання.
Ловці зобов'язані дотримуватися принципи гуманності при вилові та транспортуванні собак і доставляти їх в пункт тимчасового утримання в обов'язковому порядку в день відлову.
УВАГА! Якщо пропала Ваша собака, терміново телефонуйте нам за телефонами:
0 800 504 313
Можливо вихованець чекає Вас на нашій карантинному майданчику.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ! НЕ ВІДПУСКАЙТЕ СОБАКУ В САМОВЫГУЛ, ВОНА МОЖЕ ПОТРАПИТИ В ВИЛОВ.
Власнику, тварина якого було виловлено міською Службою відлову доведеться сплатити компенсацію витрат по вилову, доставки, а також змістом тварини на карантинному майданчику.
Що ж робити і куди повідомляти, якщо в районі з'явилися безпритульні собаки? Ви можете зателефонувати за номерами телефонів: 0 800 504 313 або заповнити форму заявки на сайті.