Харківський міський притулок - це центр допомоги БЕЗДОМНИМ ТВАРИНАМ. У наслідок обмеженої кількості місць, адже бездомних тварин надходить дуже багато, домашніх тварин ми не приймаємо!
Умови прийому котів і собак
- Безпритульних та загублених тварин приймаємо на безкоштовній основі.
Заявки приймаються за тел. 0800504313 прослухайте автовідповідач та натисніть 2
В зв'язку з частими випадками спроб маніпуляції та обману наших співробітників, а саме:
- люди, що принесли цуценят або кошенят запевняли, що малюки були підкинуті до будинку або знайдені на вулиці, а потім з'ясовувалося, що це було небажане потомство їхньої домашньої тварини;
- люди запевняли, що знайшли на вулиці чиюсь загубленну домашню тварину, а після з'ясовувалося, що здали свою домашню тварину або обридлу тварину сусіда і багато інших випадків обману;
з 2017 року змінено правила прийому тварин від приватних осіб. Домашні тварини не приймаються!
В європейських країнах муніципальні притулки також не приймають від приватних осіб тварин ні за яких обставин, а приймають лише від служб відлову і від поліції. А приватним особам радять звертатися в громадські благодійні притулки для тварин. Ми також радимо приватним особам — тим, хто бажає нам здати тварин, звертатися до громадських зоозахисних організацій за допомогою, якщо самостійно прилаштувати тварину не вдається.
Зоозахисні об'еднання м.Харкова:
-
ГО “Ліга допомоги тваринам”:
https://www.facebook.com/groups/ligapethelp ; https://www.facebook.com/ligapethelp/
електронна пошта: ligapet@i.ua
офіційний сайт: http://ligapethelp.org/index.php/home контактний телефон: 057-755-82-03
Зоя Савченко
Голова правління Ліги допомоги тваринам , Член правління в Асоціації зоозахисних організацій України - АЗОУ
контактний телефон: 095-176-28-69
-
Асоціація зоозахисних організацій України - АЗОУ
https://www.facebook.com/AZOUkraine/ ; офіційний сайт: https://azou.org.ua
контактний телефон: 068-092-20-06
Марина Суркова
Віце-Президент Асоціації зоозахисних організацій України контактний телефон: 099-660-52-20
-
ГО “Громадсько-правовий захист”
Олена Чорна Голова департаменту зоозахисту контактний телефон: 098-730-43-12
-
ГО “Добрий Дім” ГАРЯЧА ЛІНІЯ, благодійний проект допомоги тваринам
офіційний сайт: https://feldman-ecopark.com/proekt/dobryy_dom ; https://www.facebook.com/dobriydomff
контактний телефон: 0800-302-303
5. Служба порятунку тварин, вул. Серпова, 4
офіційний сайт: https://adopt.spt.kh.ua/ ; http://facebook.com/spt.kh
електронна пошта: http://animal.rescue.kh@gmail.com контактний телефон: 095-478-88-78
На яких умовах міський Центр утримання бездомних тварин віддає тварин
Тварини віддаються новому або старому власнику після підписання акту прийому-передачі, а також після реєстрації тварини в Єдиної міської базі даних.
Якщо власник бажає забрати відловлену на вулиці тварину, що належить йому і була втрачена, згідно ст. 24 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" він зобов'язаний компенсувати підприємству витрати за доставку до притулку, а також за утримання.
При виписці тварині за рахунок коштів власника проводиться вакцинація проти сказу, якщо така не проводилася протягом року.
Нові власники, крім реєстрації повинні оплатити послуги по вакцинації і ветобробці тварини.
Обов'язковій стерилізації та кастрації піддаються:
- породисті собаки будь-якої статі;
- безпородні собаки жіночої статі;
- всі кішки й коти.
Які процедури проводимо тваринам перед переведенням з карантину в зону притулку
- Тварин, що надійшли в до карантину спостерігаємо 5 днів. Після робимо обробку від бліх і глистів.
- Через 10 днів повторно обробляємо від глистів.
- Через 5-7 днів робиться перше щеплення комплексною вакциною.
- Через 14 днів щеплення повторюється, після чого 10 днів тварина знаходиться під наглядом лікарів.
- Після проведення всіх карантинних заходів тварина переводиться в зону притулку. Коти додатково вакцинирутся від грибкових захворювань.
Кілька порад, як знайти коту або собаці нового господаря самостійно
- Крок перший: не впадати у відчай і не втрачати надію. Незважаючи на те, що безпритульних тварин набагато більше, ніж потенційних господарів для них, завжди є люди, які в даний момент шукають собі в будинок кішку або собаку
- Крок другий: прилаштовувати тварин найефективніше з дому, а не з підвалу або коробки на вулиці. Потенційні господарі навряд чи захочуть брати в будинок брудну, виснажену тварину, що кишить паразитами і вірусними інфекціями. Особливо це стосується кошенят і цуценят. Так як в ранньому віці імунітет тварин ще дуже слабий, мало хто горить бажанням починати спілкування з твариною з її лікування, а в разі невдачі - смерті тварини на своїх очах, особливо якщо в сім'ї є маленькі діти. Тому, якщо Ви простягнули руку допомоги бездомній тварині, перш ніж шукати господарів, спробуйте взяти її до себе додому, привести в порядок, вимити, відгодувати, обробити від бліх і глистів. Якщо тварина молода (до року), її необхідно двічі вакцинувати від інфекцій і вірусів.
- Крок третій: по максимуму використовувати всі інформаційні ресурси: від опитування знайомих і родичів (навіть далеких) до різних інтернет майданчиків і соцмереж. Зрозуміло, що пропозицій та оголошень про прилаштуванні дуже багато, тому намагайтеся, щоб ваша вигідно вирізнялася на загальному тлі. Ось тут вам знадобиться здоровий зовнішній вигляд тварини, блискуча шерсть і чисті оченята. Зробіть гарні якісні фотографії тварини в домашній обстановці, в грі або кумедній ситуації. У людей, які читають ваше оголошення має виникнути бажання взяти котика або песика у руки, погладити, приголубити. Текст оголошення також бажано скласти позитивно, з гумором. В нашому регіоні добре працюють такі інтернет ресурси як ОLХ, профільні групи у соціальних мережах. Також можна роздрукувати оголошення з фото і розклеїти їх на під'їздах, біля магазинів (особливо зоотоварів) і ветклінік. Існує певна потреба у тваринах в сільській місцевості, тому дайте інформацію тим у кого там є родичі і знайомі. Якщо все ж знайти "добрі руки" не вдається, то в крайньому і винятковому випадку можна звернутися в громадські благодійні притулки для тварин. Але слід пам'ятати, що в місцях масового скупчення тварин з вулиці тварина піддається величезній ймовірності зараження вірусним захворюванням з подальшою загибеллю, тому звертатися туди слід в останню чергу.