Прийом тварин до притулку і передача з притулку

Прийом тварин до притулку і передача з притулку

Прийом тварин до притулку і передача з притулку

Харківський міський притулок - це центр допомоги насамперед БЕЗДОМНИМ ТВАРИНАМ. Тому домашніх тварин ми приймаємо У ВИНЯТКОВИХ ВИПАДКАХ і на платній основі.

Умови прийому кішок і собак

 • безпритульних та загублених тварин приймаємо через Службу контролю за чисельністю безпритульних тварин на безкоштовній основі. Заявки приймаються за тел. 754-97-11.
 • відмовних домашніх тварин приймаємо у виняткових випадках на платній основі:
 1. Смерть власника
 2. Хвороба (за станом здоров'я власник не в змозі доглядати за твариною)
 3. ПП (пожежа в будинку)

Всі випадки перевіряються в індивідуальному порядку нашим інспектором. При передачі власник або родич власника підписує заяву про відмову від права власності на тварину. В усіх інших випадках відповідальність за долю живої істоти лежить на його господаря, чи то небажане потомство тварини, переїзд в інше місто або алергія на шерсть тварини. У всіх цих випадках господар шукає новий дім для свого вихованця самостійно.

До нас дуже часто звертаються люди, які бажають здати в наш Центр утримання бездомних тварин кішок і собак з наступних причин:  

 • знайшли на вулиці бездомне або втрачені тварина;
 • виявили підкинутий до їх житла тварина або побачили як тварина викидають з машини;
 • більше не можуть утримувати свою тварину (ні коштів, ні бажання, з'явилася алергія на шерсть і т. д.);
 • переїзд в інше місто або іншу країну.

Але наш Центр допомоги насамперед БЕЗДОМНИМ ТВАРИНАМ.

За причиною почастішання випадків обману наших співробітників

 1. люди, що принесли цуценят або кошенят запевняли, що малюки були підкинуті до будинку або знайдені на вулиці, а потім з'ясовувалося, що це було небажане потомство їхніх домашніх тварин;
 2. люди запевняли, що знайшли на вулиці чиєсь втрачені домашня тварина, а після з'ясовувалося, що здали своє домашнє тварина або обридле тварина сусіда і багато інших випадків обману,
 3. а також унаслідок обмеженої кількості місць у нашому Центрі, адже бездомних тварин надходить дуже багато.

Ми з 2017 року змінили правила прийому тварин від приватних осіб. Домашніх тварин ми приймаємо У ВИНЯТКОВИХ ВИПАДКАХ (смерть або тяжка хвороба господаря, у якого немає родичів або пожежа в будинку).


В європейських країнах муніципальні притулки також не приймають від приватних осіб тварин ні за яких обставин, а приймають лише від служб відлову і від поліції. А приватним особам радять звертатися в громадські благодійні притулки для тварин. Ми також радимо приватним особам — тим, хто бажає нам здати тварин, звертатися до громадських зоощащитным організаціям за допомогою, якщо самостійно прилаштувати тварина не вдається. 

На яких умовах міський Центр утримання бездомних тварин віддає тварин

Тварини віддаються новому або старому власнику після підписання акта прийому-передачі, а також після реєстрації тварини в Єдиної міської бази даних.

Якщо власник бажає забрати відловлену на вулиці, що належить йому втрачені тварина, згідно ст. 24 ЗУ "ПРО захист тварин від жорстокого поводження" він зобов'язаний компенсувати підприємству витрати за доставку до притулку, а також за зміст. 

При виписці тварині за рахунок коштів власника проводиться вакцинація проти сказу, якщо така не проводилася протягом року. 

Нові власники, крім реєстрації повинні оплатити послуги по вакцинації і ветобработке тварини. 

Обов'язковій стерилізації та кастрації піддаються: 

 • породисті собаки будь-якої статі; 
 • безпородні собаки жіночої статі; 
 • всі кішки й коти. 

Які процедури проводимо тваринам перед переведенням з карантину в зону притулку

 1. Надійшли в карантин тварин спостерігаємо 5 днів. Після робимо обробку від бліх і глистів.
 2. Через 10 днів повторно обробляємо від глистів.
 3. Через 5-7 днів робиться перша щеплення комплексною вакциною.
 4. Через 14 днів щеплення повторюється, після чого 10 днів тварина знаходиться під наглядом лікарів.
 5. Після проведення всіх карантинних заходів тварина переводиться в зону притулку. Кішки додатково вакцинирутся від грибкових захворювань.

Кілька порад як знайти кішці або собаці нового господаря самостійно

 1. Крок  перший:  не  впадати у відчай і не втрачати надію. Незважаючи на те, що безпритульних тварин набагато більше, ніж потенційних господарів для них, завжди є люди, які в даний момент шукають собі в будинок кішку або собаку
 2. Крок другий: пристроювати тварин найефективніше з дому, а не з підвалу або коробки на вулиці. Потенційні господарі навряд чи захочуть брати в будинок тварина брудне, виснажене, що кишить паразитами і вірусними інфекціями. Особливо це стосується кошенят і цуценят. Так як в ранньому віці імунітет тварин ще дуже слабий, мало хто горить бажанням починати спілкування з твариною з його лікування, а в разі невдачі смерті тварини на своїх очах, особливо якщо в сім'ї є маленькі діти. Тому, якщо Ви простягнули руку допомоги бездомному тварині, перш ніж шукати господарів, постарайтеся взяти його до себе додому, привести в порядок, вимити, відгодувати, обробити від бліх і глистів. Якщо тварина молода (до року), його необхідно двічі вакцинувати від інфекцій і вірусів. 
 3. Крок третій: по максимуму використовувати всі інформаційні ресурси: від опитування знайомих і родичів (навіть далеких) до різних інтернет майданчиків і соцмереж. Зрозуміло, що пропозицій та оголошень про прилаштуванні дуже багато, тому постарайтеся, щоб ваше вигідно вирізнявся на загальному тлі. Ось тут вам знадобиться здоровий зовнішній вигляд тварини, блискуча шерсть і чисті оченята. Постарайтеся зробити гарні якісні фотографії тварини в домашній обстановці, в грі або кумедній ситуації. У людей, які читають ваще оголошення повинне виникнути бажання взяти котика або песика у руки, погладити, приголубити. Текст оголошення також бажано скласти позитивно, з гумором. В нашому регіоні добре працюють такі інтернет ресурси як ОLХ, Харків-Форум, профільні групи Вконтакте, Однокласниках і Фейсбуці. Також можна роздрукувати оголошення з фото і розклеїти їх на під'їздах, біля магазинів (особливо зоотоварів) і ветклінік. Існує певна потреба у тварин в сільській місцевості, тому дайте інформацію тим у кого там є родичі і знайомі.Якщо все ж знайти "добрі руки" не вдається, то в крайньому і винятковому випадку можна звернутися в громадські благодійні притулки для тварин. Але слід пам'ятати, що в місцях масового скупчення тварин з вулиці тварина піддається величезній ймовірності зараження вірусним захворюванням з подальшою загибеллю, тому звертатися туди слід в останню чергу. Li> ol>

 Адреса:

61031 Харків,

пр-т Гагаріна, 358

      

 Години роботи:

Пн - Пт з 9:00 до 17:30

Ветклініка - цілодобово