Прийом тварин до притулку і передача з притулку

Прийом тварин до притулку і передача з притулку

Прийом тварин до притулку і передача з притулку

Харківський міський притулок - це центр допомоги насамперед БЕЗДОМНИМ ТВАРИНАМ. Тому домашніх тварин ми приймаємо У ВИНЯТКОВИХ ВИПАДКАХ і на платній основі.

Умови прийому котів і собак

 • безпритульних та загублених тварин приймаємо через Службу контролю за чисельністю безпритульних тварин на безкоштовній основі. Заявки приймаються за тел. 754-97-11.
 • відмовних домашніх тварин приймаємо у виняткових випадках на платній основі:
 1. Смерть власника
 2. Хвороба (за станом здоров'я власник не в змозі доглядати за твариною)
 3. Надзвичайна подія (пожежа в будинку)

Всі випадки перевіряються в індивідуальному порядку нашим інспектором. При передачі власник або родич власника підписує заяву про відмову від права власності на тварину. В усіх інших випадках відповідальність за долю живої істоти лежить на його господарі. Небажане потомство тварини, переїзд в інше місто або алергія на шерсть тварини. У всіх цих випадках господар шукає новий дім для свого вихованця самостійно.

До нас дуже часто звертаються люди, які бажають здати в Центр утримання бездомних тварин котів і собак з наступних причин:  

 • знайшли на вулиці бездомну або втрачену тварину;
 • виявили підкинуту до їх житла тварину або побачили як тварину викидають з машини;
 • більше не можуть утримувати свою тварину (відсутні кошти, відсутнє бажання, з'явилася алергія на шерсть і т. д.);
 • переїзд в інше місто або іншу країну.

Але наш Центр допомоги насамперед БЕЗДОМНИМ ТВАРИНАМ.

В зв'язку з частими випадками обману наших співробітників

 1. люди, що принесли цуценят або кошенят запевняли, що малюки були підкинуті до будинку або знайдені на вулиці, а потім з'ясовувалося, що це було небажане потомство їхньої домашньої тварини;
 2. люди запевняли, що знайшли на вулиці чиюсь втрачену домашню тварину, а після з'ясовувалося, що здали свою домашню тварину або обридлу тварину сусіда і багато інших випадків обману,
 3. а також унаслідок обмеженої кількості місць у нашому Центрі, адже бездомних тварин надходить дуже багато.

З 2017 року змінено правила прийому тварин від приватних осіб. Домашні тварини приймаються У ВИНЯТКОВИХ ВИПАДКАХ (смерть або тяжка хвороба господаря, у якого немає родичів або пожежа в будинку).


В європейських країнах муніципальні притулки також не приймають від приватних осіб тварин ні за яких обставин, а приймають лише від служб відлову і від поліції. А приватним особам радять звертатися в громадські благодійні притулки для тварин. Ми також радимо приватним особам — тим, хто бажає нам здати тварин, звертатися до громадських зоозахисних організацій за допомогою, якщо самостійно прилаштувати тварину не вдається. 

На яких умовах міський Центр утримання бездомних тварин віддає тварин

Тварини віддаються новому або старому власнику після підписання акту прийому-передачі, а також після реєстрації тварини в Єдиної міської базі даних.

Якщо власник бажає забрати відловлену на вулиці тварину, що належить йому і була втрачена, згідно ст. 24 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" він зобов'язаний компенсувати підприємству витрати за доставку до притулку, а також за утримання. 

При виписці тварині за рахунок коштів власника проводиться вакцинація проти сказу, якщо така не проводилася протягом року. 

Нові власники, крім реєстрації повинні оплатити послуги по вакцинації і ветобробці тварини. 

Обов'язковій стерилізації та кастрації піддаються: 

 • породисті собаки будь-якої статі; 
 • безпородні собаки жіночої статі; 
 • всі кішки й коти. 

Які процедури проводимо тваринам перед переведенням з карантину в зону притулку

 1. Тварин, що надійшли в до карантину спостерігаємо 5 днів. Після робимо обробку від бліх і глистів.
 2. Через 10 днів повторно обробляємо від глистів.
 3. Через 5-7 днів робиться перше щеплення комплексною вакциною.
 4. Через 14 днів щеплення повторюється, після чого 10 днів тварина знаходиться під наглядом лікарів.
 5. Після проведення всіх карантинних заходів тварина переводиться в зону притулку. Коти додатково вакцинирутся від грибкових захворювань.

Кілька порад, як знайти коту або собаці нового господаря самостійно

 1. Крок  перший:  не  впадати у відчай і не втрачати надію. Незважаючи на те, що безпритульних тварин набагато більше, ніж потенційних господарів для них, завжди є люди, які в даний момент шукають собі в будинок кішку або собаку
 2. Крок другий: прилаштовувати тварин найефективніше з дому, а не з підвалу або коробки на вулиці. Потенційні господарі навряд чи захочуть брати в будинок брудну, виснажену тварину, що кишить паразитами і вірусними інфекціями. Особливо це стосується кошенят і цуценят. Так як в ранньому віці імунітет тварин ще дуже слабий, мало хто горить бажанням починати спілкування з твариною з її лікування, а в разі невдачі - смерті тварини на своїх очах, особливо якщо в сім'ї є маленькі діти. Тому, якщо Ви простягнули руку допомоги бездомній тварині, перш ніж шукати господарів, спробуйте взяти її до себе додому, привести в порядок, вимити, відгодувати, обробити від бліх і глистів. Якщо тварина молода (до року), її необхідно двічі вакцинувати від інфекцій і вірусів. 
 3. Крок третій: по максимуму використовувати всі інформаційні ресурси: від опитування знайомих і родичів (навіть далеких) до різних інтернет майданчиків і соцмереж. Зрозуміло, що пропозицій та оголошень про прилаштуванні дуже багато, тому намагайтеся, щоб ваша вигідно вирізнялася на загальному тлі. Ось тут вам знадобиться здоровий зовнішній вигляд тварини, блискуча шерсть і чисті оченята. Зробіть гарні якісні фотографії тварини в домашній обстановці, в грі або кумедній ситуації. У людей, які читають ваше оголошення  має виникнути бажання взяти котика або песика у руки, погладити, приголубити. Текст оголошення також бажано скласти позитивно, з гумором. В нашому регіоні добре працюють такі інтернет ресурси як ОLХ,  профільні групи у соціальних мережах. Також можна роздрукувати оголошення з фото і розклеїти їх на під'їздах, біля магазинів (особливо зоотоварів) і ветклінік. Існує певна потреба у тваринах в сільській місцевості, тому дайте інформацію тим у кого там є родичі і знайомі. Якщо все ж знайти "добрі руки" не вдається, то в крайньому і винятковому випадку можна звернутися в громадські благодійні притулки для тварин. Але слід пам'ятати, що в місцях масового скупчення тварин з вулиці тварина піддається величезній ймовірності зараження вірусним захворюванням з подальшою загибеллю, тому звертатися туди слід в останню чергу.

 Адреса:

61031 Харків,

пр-т Гагаріна, 358

      

 Години роботи:

Пн - Пт з 9:00 до 17:30

Ветклініка - цілодобово