Собаки та коти знову в прольоті!

НовиниУкраїна

Знущання над домашніми тваринами в Україні – це норма. За утримання в квартирах багатоповерхових будинків великої кількості собак та котів в жахливих антисанітарних умовах, без ветеринарної допомоги, майже без їжі, без вигулу – за це в нашій «європейській» країні немає ніякого покарання.

Це тільки два епізоди знущання над тваринами:

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=_mp6Q5BQiBM&feature=youtu.be

https://video-ua.112.ua/ponad-desiatok-sobak-ta-kotiv-utrymuie-v-kvartyri-meshkanka-bahatopoverkhivky-susidy-skarzhatsia-na-smorid-309798.html?fbclid=IwAR28yP2mQhL4j914q7VWx3M5nZaGwSByzXWGI1iNIZz1cRh3LeIWHsX0wk0

Харківське комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами» стикається з подібними скаргами майже 10 років. В Харкові таких квартир майже 100!

Але покарати власників квартир, які знущаються над своїми тваринами та сусідами – не можливо, тому, що в Україні на законодавчому рівні не встановлені ветеринарно-санітарні правила або норми утримання домашніх тварин в житлових приміщеннях. Тобто, жодним нормативно-правовим актом не регламентовано те, що собаки та коти повинні утримуватись в чистоті, чим їх потрібно годувати та напувати, що собак потрібно вигулювати. З цієї причини не можливо захистити як самих тварин, над якими знущаються їх безвідповідальні власники, так і громадян, які мешкають по сусідству та потерпають від результатів такого ставлення до тварин. Складно уявити собі «щастя» жити в умовах, коли в квартирі постійно присутній нестерпний сморід, а по стінах та стелі стікає сеча тварин від сусіда зверху.

Починаючи з 2009 року керівництво КП «Центр поводження з тваринами» неодноразово зверталось до кожного президента та прем’єр-міністра України, починаючи з правління Віктора Ющенко, з проханням розробити та затвердити ветеринарно-санітарні норми для утримання домашніх тварин. Але кожного разу на свої звернення підприємство отримувало формальні відписки, що, мовляв, коли-небудь, обов’язково все буде розроблено. В останній відповіді 04.10.2019 року (вже при нинішній владі) було вказано, що у разі надходження відповідного проекту, Держпродспоживслужба України візьме участь в його розгляді. Тоді комунальне підприємство уклало договір з Національним університетом біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) на розробку проекту ветеринарно-санітарних норм утримання собак і котів у домашніх умовах. І цей проект було розроблено.

 В допомогу комунальному підприємству до спроб впорядкувати чинне законодавство долучилась Громадська організація «Інститут добробуту тварин і правового захисту природи «П’ять свобод» на чолі з Сергієм Клочко, який в черговий раз звернувся до Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  (через яке спрямовується та координується діяльність Держпродспоживслужби, тобто фахівців у галузі ветеринарної медицини), а також до Міністерство енергетики України  та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України  (як до профільного міністерства в сфері захисту тварин згідно ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження") з проханням затвердити ветеринарно-санітарні норми для утримання собак та котів у домашніх умовах, надавши готовий проект вет-сан норм НУБіП України (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2468086623482619&id=2155862104705074) .

 В своїй відповіді фахівці Мінекономіки вказали, що, наразі, в жодному законі не передбачено затвердження вет-сан норм утримання собак та котів в домашніх умовах і порадили звернутись до команди депутатів, які наразі готують законопроект № 3318 про зміни в Закон «Про ветеринарну медицину» та прохати їх додати в текст закону таку норму. Громадська організація терміново підготувала пояснювальну записку та пропозиції змін до законопроекту № 3318 та 07.08.2020 року це звернення було надіслано Голові профільного Комітет Верховної Ради з Питань Аграрної Політики та Земельних Відносин Сольському Миколі Тарасовичу (https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21181), а також Народним депутатам - членам Комітету:

·  Чернявському Степану Миколайовичу (https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21069)

·  Чорноморову Артему Олеговичу (https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21074)

·  Гайду Олександру Васильовичу (https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21016)

·  Салійчуку Олександру В'ячеславовичу (https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21098)

·  Буніну Сергію Валерійовичу (https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/20996)

Однак, на превеликий жаль, жодний із законотворців, а також Голова профільного Комітету не відреагували на звернення громадської організації та не внесли норму про необхідність розробки вет-сан норм утримання тварин в житлових приміщеннях до тексту Закону.

В свою чергу Мінприроди перенаправило наше звернення до Держпродспоживслужби України, яка підпорядкована Мінекономіки.

І ос яку відповідь було отримано від Держпродспоживслужби: «якщо проект відповідного нормативного акту надійде від Міністерства розвитку, економіки, торгівлі та сільського господарства, Держпродспоживслужба візьме участь у його розгляді».

 Просимо журналістів Телеканал ICTV 1+1 телеканал СТБ Новий канал Канал "Україна" 112.ua Телеканал "Прямий" UA: Перший задати питання Голові та членам Комітету з питань аграрної та земельної політики: «Чому ними не були враховані пропозиції про затвердження вет-сан норм? Чому їм начхати на людей, собак та котів? Чому в законі «Про ветеринарну медицину» враховано ВСЕ для свійських та диких тварин, а собаки та коти в прольоті, тобто їх нібито не існує? Чи собаки та коти для Комітету не такі вже і тварини, на відміну від коров, свиней та кіз?».

А у фахівців Мінприроди дуже просимо спитати чи планують вони нарешті доручити Держпродспоживслужбі опрацювання проекту вет-сан норм утримання собак та котів у домашніх умовах, розробленого НУБіП України, для затвердження такого нормативно-правового документа на законодавчому рівні?

А КП «Центр поводження з тваринами», в свою чергу, інформує, що в подальшому, у разі надходження скарг на жахливі умови утримання домашніх тварин, всі скарги будуть пересилатись всім переліченим народним депутатам.

 Адреса:

61031 Харків,

пр-т Гагаріна, 358

      

 Години роботи підприємства:

ПН - ПТ з 9:00 до 17:30

 

 Ветклініка

кожен день з 9:00 до 17:00