Переливання крові тваринам

- Вперше успішно перелити кров домашнім тваринам вдалося ще в 17 столітті. На практиці в ветеринарії переливання крові стали застосовувати під час Першої світової війни: кров переливали від коня до коня, щоб зберегти життя витривалим і спокійним полковим коням.

- У 30-і роки 20 століття кров переливали прикордонним собакам. У другій половині століття цей метод став застосовуватися і для звичайних домашніх вихованців - котів і собак.

Зараз переливання крові - це ефективний і основний спосіб лікування важкої форм піроплазмоза у собак - паразитарного захворювання крові, викликаного укусами кліщів. Піроплазмоз - хвороба сезонна.

Переливання може знадобитися не тільки при піроплазмозі: наприклад, взимку кров доводиться нерідко переливати собакам, які отруїлися реагентами, поївши снігу під час прогулянки. На жаль, в будь-який час року актуально отруєння продуктами харчування. І, звичайно, різного роду складні операції з великою крововтратою.

Кішкам, крім отруєнь і травм, переливання показано при вірусному лейкозі. Це захворювання невиліковне, але донорська кров може продовжити життя тварині.

При переливанні крові наркоз коту або собаці, як правило, не потрібен: організм хворого ослаблений і тварина навряд чи буде чинити опір лікуванню. Вводяться препарати, які допомагають виключити якісь бурхливі алергічні реакції. Тварина лежить, як під крапельницею.

У перші хвилини лікар особливо уважно стежить за всіма показниками крові, серцебиттям і температурою. Навіть якщо кров сумісна по пробам, в процесі може стати ясно, що сумісність недостатня. Щоб не нашкодити тварині, переливання негайно переривають, і потім підбирають або нового донора, або альтернативний спосіб лікування.

Як правило, переливання крові - тривала процедура, її тривалість залежить і від розміру тварини, і від того, скільки крові він втратив. Іноді собаці або кішці за медичними показаннями не можна переливати кров швидко - наприклад, якщо у тварини є проблеми з нирками. Ветеринари рекомендують власникам улюбленців, яким необхідно провести переливання, нічого не планувати на цей день і бути готовими провести в клініці від двох до десяти годин.

Ветеринарна клініка Соціальній ВетЦентр проводить переливання крові домашнів улюбленцям.

Донорами виступають абсолютно здорові, добре вгодовані собаки та коти, що на данний час живуть у Харківському міському притудку для бездомних тварин.

Саме так, тимчасово бездомні коти та собаки рятують своєю кров'ю життя тим тваринам, котрим пощастило мати дім та люблячих господарів

Ветеринарна клініка Соціальний ВЕТцентр працює з 9.00 до 17.30

пр-т Аерокосмічний,358

т.050 786 79 55

 Адреса:

61031 Харків,

пр-т Аерокосмічний, 358

       

 Години роботи підприємства:

ПН - ПТ з 9:00 до 17:30

 

 Ветклініка

кожен день з 9:00 до 17:00