У раніше опублікованому матеріалі «Покуси бездомних собак у Львові за 4 роки зросли на 40%», ми вже вказували на неефективність методу "вилов-стерилізація-повернення" (скорочено ВСП) у м. Львів, спираючись на дані Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
Та нещодавно була отримана відповідь від Управління охорони здоров'я Львівської міської ради, де вказано, що в 2019 році за медичною допомогою в зв'язку з укусами невідомих собак звернулося 656 осіб. В 2015 році кількість покусів становила 298 випадків, тобто за 5 років вона зросла на 55%.
Ці дані доводять неефективність такого методу регулювання чисельності безпритульних тварин у Львові. Згідно впровадженої місцевої програми, собак після стерилізації знов повертають на вулицю. Стає очевидним, що такий метод не призводить до зменшення поголів`я тварин. В провідних країнах світу: США, Канаді, Австралії та країнах Європи (за виключенням Болгарії та Греції) цей метод ніколи не впроваджували.
На практиці доведено, що єдиний гуманний та ефективний метод вирішення проблеми собак безхатьків - це пошук для них господарів з тимчасовим або пожиттєвим утриманням у державних, комунальних або приватних притулках.
Місцева влада забезпечує відлов та тимчасове утримання тварин, доки зоозахисники не заберуть їх в благодійні громадські притулки для пошуку власників.