Житомирі офіційно відкрили Центр захисту тварин.

НовостиУкраина

Центр захисту тварин європейського рівня 20 вересня відкрили за адресою вул.Параджанова, 87 у Житомирі.

Його очолила Олександра Мельник. Вже кілька років дівчина разом із волонтерами займалася подібною діяльністю у міні-притулку «Лучик», про який ми писали на сайті Першого житомирського інформаційного порталу влітку 2015 року.

У рамках відкриття відбулося підписання договору про співпрацю між Житомиром та міжнародним благодійним фондом «4 лапи», який уже кілька років поспіль приїздить у місто і займається стерилізацією безпритульних тварин. 

Міський голова Сергій Сухомлин зауважив, що приміщення для Центру було придбано у 2012 році і до 2014 року тут взагалі не велися ніякі роботи. Знадобилося більше мільйона бюджетних коштів, аби провести ремонт приміщення, підвести необхідні комунікації, тощо. Ще майже стільки ж коштів надали і волонтери, їх подяками за добрі справи відзначила Мельник під час урочистостей 20 вересня. 

Сухомлин відзначає, що подальше фінансування Центру захисту тварин здійснюватиметься із кількох джерел. Наразі є компанії, які постійно надають благодійну допомогу на утримання тварин чи передають корм, а також є волонтери. Деякі кошти на перший час виділятимуть із міського бюджету. Значну підтримку надаватимуть представнки фонду «4 лапи». Є намір подавати проект на отримання грантових коштів. 

Куратор проекту зі створення Центру Олег Корх не приховує, що подібний заклад був його мрією. Він тривалий час власними силами підтримував тих, хто намагався вирішити питання безпритульних тварин у місті. Зокрема, мова йде про міні-притулок «Лучик». У процесі реалізації від ідеї з великим притулком відмовилися і взялися створювати Центр захисту тварин. На сьогоднішній день, відзначає Корх, їм вдалося навіть краще, ніж планували. Додатково хочуть дати можливість діткам з особливими потребами спілкуватися із тваринами, якими опікуватиметься Центр. Також у цьому закладі будуть готувати тварин для реабілітації учасників АТО. Допомогу в цьому надаватимуть фахівці Житомирського національного агроекологічного університету, де вже діє відповідний напрямок роботи. Також студенти ЖНАЕУ будуть залучатися до стажування і проходження практики на базі Центру захисту. Цю інформацію підтвердив присутній на відкритті ректор агроуніверситету Олег Скидан. 

При Центрі проводитимуть операції та щеплення безпритульних тварин, а також надаватимуть платні послуги для домашніх тварин. 

Нині безпритульних тварин відловлюють по місту. Проводять стерилізацію, деякий час тримають під наглядом і повертають у місце вилову. У Центрі залишаються лише тварини з інвалідністю. Деяких із них відвідувачі могли побачити 20 вересня. Про їх долю розповіла Олександра Мельник і запропонувала Сергію Сухомлину взяти опікунство над Рексом, якого виявили раніше житомирські поліцейські і який став першим мешканцем Центру. Міський голова таку пропозицію прийняв. 

Житомиряни можуть звернутися безпосередньо у Центр за вказаною адресою або подати інформацію за номером 1580, аби співробітники закладу провели стерилізацію тварин із певного району. В розробці сайт Центру, де таку заявку можна буде подати в онлайн-режимі. 

Юлія ДЕМУСЬ

 

 Адреса:

61031 Харків,

пр-т Аерокосмічний, 358

       

 Часы работы предприятия:

ПН - ВС с 9:00 до 17:30

 

 Ветклиника

ПН - ВС с 9:00 до 17:30