Канистерапия и помощь семьям с аутизмом. В мэрии поделились планами работы на 2019 год

Канистерапия и помощь семьям с аутизмом. В мэрии поделились планами работы на 2019 год
НовостиХарьков

Не лише медичної допомоги потребують особливі діти. Ті, які мають ті чи інші проблемі зі здоров'ям. Каністерапія, дельфінотерапія, реабілітація за методом ТомАтіса і допомога родинам дітей з аутизмом. Ці та інші напрямки - пріорітетні в роботі міської влади. І як дізнався Ігор Бескровний, так буде і наступного року.

Підтримка та реабілітація змалку. Цього року в Харкові за підтримки мерії був реалізований новий проект, яким всерйоз будуть займатися і в наступному 2019 році. Проект спрямований на роботу з особливими дітьми. Це каністерапія. Простіше кажучи, це коли реабілітологами є чотирилапі.

До цього, багато років поспіль, дітвора, яка має особливості у здоров'ї вже проходила курси дельфінотерапії та курси за технологією Томатиса. Технологія, що дозволяє покращувати рухові, емоційні здібності, використовуючи музику і мову.

Проект із каністерапії поки є пілотним, проте вже добре себе зарекомендував та реалізується на базі міського центру "Сім'я", що був відкритий рік тому.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення:"Приходят кинологи с собачками, собираются родители с детками, у которых есть проблемы с общением, это, в первую очередь, аутистов касается, у которых проблемы с разговорной речью, у которых проблемы с опорно-двигательным аппаратом, и, общаясь с собаками, у них возникают совершенно другие посылы, они как-бы по другому себя ведут, они раскрепощаются, начинают делать движения, которые до этого не делали и говорить какие-то слова, которые раньше не говорили. Это очень интересная программа, которую мы планируем сделать более системной. Пока мы делаем пробные шаги, такие пилотные проекты, но надеемся, что это будет системная программа, точно так же как становится системной работа по другим направлениям.". 

Серед планів, додає Світлана Горбунова-Рубан, у наступному році впровадити програму допомоги родинам, що мають дітей з аутизмом. Нажаль, констатує віце-мер, це недобре явище, що поширюється великими темпами.

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення:" У нас уже в Харькове более 300 деток, которые страдают аутизмом. А ребёнок с аутизмом в семье это колоссальная нагрузка и колоссальная психическая проблема для семьи. Этим семья нужно помогать, этих родителей нужно учить как правильно обращаться с такими детками. И этих деток нужно выводить из этого состояния путём применения различных технологий медицинского, психологического и социального характера. Вот мы начинаем системную работу с детками с аутизмом, на которую мы теперь закладываем денежные средства на оплату этих технологий в нашу программу. И семьи в качестве материальной помощи могут иметь возможность получать эту помощь, чтобы пройти курс лечения деткам с аутизмом. ".

Серед найближчих планів для особливих дітей стане реконструкція другої частини будівлі дитячого хоспісу, що вже працює на базі 5 міської лікарні. Роботи, за словами віце-мера, планують завершити до кінця поточного року. У другій частині буде створено та запрацює диспансерне відділення.

Джерело

 Адрес:

61031 Харьков,

пр-т Гагарина, 358

      

 Часы работы предприятия:

ПН - ВС с 8:00 до 17:00

 Ветклиника

ПН - ВС с 8:00 до 17:00