Держпродспоживслужба щодо некомерційного переміщення домашніх тварин на територію ЄС

Держпродспоживслужба щодо некомерційного переміщення домашніх тварин на територію ЄС
КП «Центр обращения с животными»Нормативные документы

Набрав чинності наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 23.02.2017 № 8 «Про забезпечення дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час некомерційного перевезення собак, котів та домашніх тхорів (фреток) до країн-членів Європейського Союзу».

Будь-який громадянин України чи іноземний громадянин, який планує перетнути кордон з домашньою твариною, повинен дослідити її на наявність поствакцинальних антитіл до вірусу сказу в лабораторії, що має відповідні повноваження. Експертний висновок (довідка) повинен бути прикладений до ветеринарного сертифікату.

Однак, за повідомленнями Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE), компетентні органи ЄС останнім часом систематично виявляють фальсифіковані ветеринарні документи та підроблені результати лабораторних досліджень на наявність антитіл до збудника сказу у домашніх тварин, які подорожують з України до країн ЄС. З метою недопущення подальшого порушення вимог європейського законодавства під час вивезення з України домашніх тварин на територію країн-членів ЄС було видано зазначений наказ.

Так, відповідно до документа, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) визнано єдиною установою в Україні для проведення лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу. Слід зазначити, що ДНДІЛДВСЕ схвалений ЄС як сертифікована лабораторія, яка проводить відповідні лабораторні дослідження для забезпечення виконання заходів державного ветеринарно-санітарного контролю під час некомерційного перевезення домашніх тварин. Відповідно до наказу ДНДІ з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи зобов’язаний розміщувати результати лабораторних досліджень сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу на своєму офіційному веб-сайті, дотримуючись умов конфіденційності. При цьому контроль за оформленням, обліком та видачею результатів таких лабораторних досліджень буде посилений. А при зверненні суб’єктів господарювання Інститут має забезпечити перевірку автентичності експертних висновків, виданих лабораторіями, схваленими ЄС на проведення досліджень на титр антитіл до вірусу сказу, про результати якої інформувати Держпродспоживслужбу на e-mail:rabies_test@vet.gov.ua.

У свою чергу керівники територіальних органів Держпродспоживслужби та начальники регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті при оформленні супровідних ветеринарних документів та міжнародних сертифікатів повинні забезпечити дотримання виконання Методичних рекомендацій та інформації щодо некомерційного переміщення та заповнення ветеринарного сертифіката для некомерційного переміщення домашніх тварин до Європейського Союзу з України. Ці документи розміщені на веб-сайті Держпродспоживслужби в розділах: Міжнародне співробітництво - Ветеринарія та безпечність - Вимоги до некомерційного переміщення тварин Видача супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснюється після перевірки автентичності експертного висновку ДНДІЛДВСЕ з даними, розміщеними на офіційному веб-сайті ДНДІЛДВСЕ.

Оформлення документів на вивезення тварин, які попередньо були ввезені з країн-членів ЄС, проводиться відповідно до вимог чинного законодавства на підставі оригіналу міжнародного ветеринарного сертифіката, виданого країною-відправником. Звертаємо увагу, що під час оформлення міжнародних ветеринарних сертифікатів інформація про тварину буде перевірятися методом зчитування її за допомогою спеціальних засобів з мікрочипа тварини. При виникненні підозри на недостовірність результатів лабораторних досліджень інспектор зобов’язаний негайно поінформувати Держпродспоживслужбу. У випадку пред’явлення суб’єктами господарювання експертного висновку, виданого схваленими лабораторіями країн-членів ЄС, видачу супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснювати виключно після перевірки автентичності такого експертного висновку через контактні дані, розміщені на офіційному сайті Європейської комсії або через відповідальну особу ДНДІЛДВСЕ. Зазначеним наказом керівники територіальних органів Держпродспоживслужби та начальники регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті зобов’язуються провести широку роз’яснювальну роботу з громадянами та зацікавленими організаціями щодо завчасної обов’язкової перевірки автентичності виданих лабораторіями експертних висновків при оформленні супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин до ЄС. Перевірку автентичності експертних висновків необхідно здійснювати за 5 робочих днів до оформлення супровідних ветеринарних документів. Держпродспоживслужба також звертає увагу власників тварин на необхідність завчасного звернення до державних установ ветеринарної медицини на місцях (за 10 днів) для оформлення ветеринарних документів на вивезення тварин.

З текстом наказу можна ознайомитися тут

 Адрес:

61031 Харьков,

пр-т Гагарина, 358

      

 Часы работы предприятия:

ПН - ВС с 9:00 до 17:30

 

 Ветклиника

ПН - ВС с 9:00 до 17:30