В Харькове зафиксирован случай бешенства. Определена буферная зона риска

НовостиУкраина

Аби убезпечити себе від будь-якого захворювання потрібно попереджати хворобу. Та піклуватися потрібно і про тварин. У Харкові зафіксували другий випадок захворювання кішки на сказ. Фахівці наголошують, що у зоні ризинку знаходяться ті тварини, яких не прищепили.

У Московському районі зафіксований випадок сказу. В одному з приватних будинків по вулиці Лесі Українки захворіла і померла домашня кішка. Її власники, передчуваючи недобре, здали тварину на дослідження. І мали рацію - у тварини виявили сказ. Що дивно, в останні дні господарі кішки не бачили у неї ніяких ознак агресії, характерних при зараженні цим вірусом. Ветлікарі кажуть, на сьогоднішній день в місті сказ протікає в нетипових формах.

Олександр Назаров начальник управління ветмедицини в м. Харків

Животное подавлено, может быть запуганное ведёт себя конечно как больное животное. Оно старается уединиться, потому что его раздражает свет, его раздражает звуки резкие. И при попытке оказать ему помощь владельцам оно может проявить агрессию, укусить. Слюна попадает на руки и через мелкие травмы, царапины и ссадины и другие нарушения кожного покрова может попасть. 

Вірус сказу, кажуть лікарі, викликає запалення головного мозку у тварин та людини. Поширюється по нервових шляхах, вірус досягає слинних залоз, нервових клітин кори головного мозку і, вражаючи їх, викликає важкі порушення. Та може призвести до смерті людини.

Світлана Горбунова-Рубан заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

Если у вас появились какие-то сомнительные моменты, по которым вы бы хотели получить консультацию пожалуйста обратитесь или к врачу, если речь идёт о взрослом или ребёнке. Или ветврачу если речь идёт о животном. Потому что это тяжёлое заболевание, заболевание неизлечимое. Поэтому задание наше общее, чтобы этот случай не повторился. 

телефоном Тетяна Тонкошкур заступник начальника ГУ Держсанепідслужби в Харківській області

Есть в Украине и городе Харькове в наличии антирабические вакцины, другое дело, что есть проблема антирабическим антиглобулином, но он назначается не всем пострадавшим,  а только в самых тяжёлых случаях. А вакцина для профилактики бешенства, когда люди пострадали от укусов, она есть в городе Харькове. 

Що ж до ситуації з випадком сказу у Московському районі, то там оголошено карантин. На два місяці. Визначена буферна зона, в неї входять вулиці Якіра, Котовського, Академіка Павлова, Лесі Українки та Московський проспект. Всіх бездомних тварин у зоні ризику будуть відловлювати і присипляти, тому місцевих жителів просять не випускати котів та собак без догляду на вулицю. Також у зоні карантину проведуть дератизацію, дезінсексію та дезінфекцію всіх підвалів і місць, де розташовані сміттєві баки. Ветеринари вже обходять будинки, аби прищепити від сказу тих тварин, чиї господарі не зробили цього раніше.

Источник: http://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty/hi/1917/1199995.html

 Адрес:

61031 Харьков,

пр-т Гагарина, 358

 Часы работы:

Пн - Пт с 9:00 до 17:30

Ветклиника - круглосуточно