Про нас

Дорогий друг! Вітаємо тебе на офіційному сайті комунального підприємства міста Харкова «Центр поводження з тваринами»!

Збільшення популяції безпритульних тварин - це загальносвітова проблема. Основною формою роботи з бездоглядними власницькими та бездомними тваринами в західних країнах є безповоротний вилов і розміщення тварин до притулків. У розвитих країнах є системи контролю чисельності та утримання домашніх тварин, об'єднуючі муніципальні служби (Animal Control) і громадські організації.

Реєстрація домашніх тварин є дуже важливим кроком у питанні наведення порядку в сфері поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин. Харків сьогодні став на шлях її вирішення гуманними і науково обгрунтованими методами.

З цією метою Харківською міською радою створено комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами». У його функції входить:

 • контроль за дотриманням Правил утримання домашніх тварин громадянами та організаціями в м.Харкові;
 • реєстрація домашніх тварин;

 •  відлов бродячих собак з території міста Харкова та розміщення їх в міському Центрі утримання тварин;

 • забезпечення роботи Центру утримання бездомних тварин (притулку);

 • пошук хазяїв для кішок і собак притулку;

 • залучення волонтерів для допомоги тваринам притулку;

 • створення системи пошуку загублених тварин (за умови наявності на нашийнику собаки або кота особистого номерного жетона. У разі відсутності жетона пошук тварини можливий тільки при наявності електронного чіпа);

 • евтаназія незатребуваних потомственно вуличних тварин (диких, агресивних і хворих);

 • проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення з питань догляду та утримання тварин;

 • прийом втрачених тварин до повернення їх власнику, а також прийом до притулку тварин, яких з різних причин господарі більше не можуть утримувати;

 • надання тваринам ветеринарних послуг за соціальними цінами (соціальна ветлікарня);

 • позначення місць вигулу собак на території міста Харкова, а також обладнання обгороджених майданчиків для дресирування собак;

 • боротьба з незаконною торгівлею тваринами (з коробочнікамі).

Розведення домашніх тварин без подальшого їх прістройства і випадки викидання тварин на вулицю - будуть переслідуватися за законом!

Зареєстрована тварина заноситься до Єдиної електронної бази даних. Власнику видається свідоцтво про реєстрацію, Правила утримання тварин у Харкові і жетон (для кішок жетон за бажанням власника). У разі втрати зареєстровану тварину можна швидко повернути хазяїну.

У географічній смузі України не існує видів диких собак і кішок. Отже, величезна популяція не мають хазяїв представників цих видів тварин - справа рук людини. Це в свою чергу погіршує епізоотичну та санітарну ситуацію в місті, шкодить суспільній моралі, тому що створює дискомфорт людям і заподіює страждання тваринам.

Багато років тому людина приручила диких кішок і собак, а потім відмовилася нести відповідальність за свої вчинки. Але коти і собаки в штучних умовах міського середовища вже не можуть обійтися без допомоги людини. Ми повинні виправити свою помилку, змінивши ставлення до братів наших менших - треба скоротити чисельність нещасних, які страждають без даху і їжі тварин. Для запобігання порушень Правил утримання домашніх тварин і ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» та повернення втрачених тварин в Харкові введена обов'язкова реєстрація домашніх тварин.

Ми відповідаємо за тих кого приручили!

 Адрес:

61031 Харьков,

пр-т Гагарина, 358

 Часы работы:

Пн - Пт с 9:00 до 17:30

Ветклиника - круглосуточно